HAVALİMANLARINDA MİNİ MAHKEME SALONU OLMALI……

0
2800

Bazı Havalimanlarının belli yolcu sayısına ulaşılması halinde BİR MAHKEME SALONU olmalıdır düşüncesindeyiz.
Ülkemizde sebebi ne olursa olsun,bu bir şahitlik konusu bile olsa Mahkemenin Size ulaşamaması durumundaq Size yakalama çıkarır.Bunun sonra süreç şöyle gelişir.
Örneğin İstanbul Havalimanı’nda böyle durumla karşılaşırsanız;
Pasaport polisi Sizi güvenlikten sorumlu polise teslim eder. Bu polis ile birlikte Havalimanı Karakoluna gidilir. Karakolda üst araması yapılır ve ilk zabıt tutulur. Onu takip eden dakikalarda Polis eşliğinde sağlık kontrolü için Bakırköy Araştırma Hastanesine götürülürsünüz. Formaliteden bir sağlık kontrolü ve Havalimanı Karakolunda dönülür. Şayet seyahatiniz sabah ise ilgili adliyeye gidilir ve ifade vermeniz ile serbest kalırsınız. Şayet seyahatiniz Akşam ise sabah kadar karakolda nezarethanede kalırsınız, bir sonraki gün mahkemeye götürülürsünüz. Bunun yanında seyahatiniz Cuma öğlenden sonra ise işlemleriniz yapılır ve hafta sonunu Havalimanı nezarethanesinde geçirirsiniz ve iki günden sonra Pazartesi günü mahkemeye götürülürsünüz.
BUNLARIN YAŞANMAMASI İÇİN yolcu sayısının yüksek olan Havalimanlarında MAHKEME SALONU kurulması gerekir düşüncesindeyiz.
,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here