GESTAŞ, TÜRK ve BOZCAADA TURİZMİNİ HANÇERLİYOR….

0
36382

Dünyanın VİRÜS ile savaştığı aylarda dünya turizmi çıkış yolu aramaktadır. Ancak Ülkemizde turizmin can çekiştiği bu dönemde, canlı olan bazı beldelerimizde rezillikler ve şikayetler bitmiyor.

GESTAŞ DENİZCİLİK, bilindiği üzere ÇANAKKALE bölgesinde denizcilik faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu çerçevede KAMUOYU’dan yükselen haykırışı duymamak mümkün değil.! Şikayetlerin artması üzerine yerinde bir çalışma yaptık.;

ŞİKAYET 1 – GEYİKLİ – BOZCAADA arasında tek ulaşım bilindiği üzere arabalı vapurdur. GE3STAŞ keyfi olarak hazırladığı tarife ile tek bir arabalı vapuru bu hatta çalıştırmaktadır. Yüzlerce metre otomobil kuyruğu hem GEYİKLİ iskelesinde, hem de BOZCAADA iskelesinde oluşmaktadır. Hele ki BOZCAADA iskelesinden adanın içindeki trafiği perişan etmektedir. Zaten GEYİKLİ’den BOZCAADA’ya , BOZCAADA’dan GEYİKLİ’ye gidebilmek için en bekleme süre 2 saattir. Netice itibarı ile böyle bir seyahat düşünüyorsanız iskelelerde en 3 saat bekleyeceğinizi hatırlatmak isteriz.

ŞİKAYET 2 – ÇANAKKALE içinde denizcilik faaliyetlerini devam ettiren GESTAŞ, istediği gibi fiyat uygulamaktadır. Özellikle yerli turistler bu FİYAT POLİTİKASINA isyan etmektedir. Yerli turistler GEStAŞ’ın turistleri APTAL yerine koyuyor. GESTAŞ’ı FIRSATÇILIK ile suçlamaktadır.

Bu konuda GESTAŞ’ın basın danışmanlığı ile iletişime geçtiğimizde bize gerekli bilgiyi vereceklerini, hatta karşı karşıya gelerek gerekli bilgiyi vereceklerini ifade ettiler. Ancak GESTAŞ’tan bir vurdumduymazlık ve rahatlık içinde bizimle iletişime geçemediler.

HERHAKLDE GESTAŞ YAPABİLECEK BİR AÇIKLAMASI OLMADIĞI İÇİN BİZE HERHANGİ BİR BİLGİ VERMEDİLER. TÜRK TURİZMİNİ KİMSENİN İHANET ETMEYE HAKKI OLMADIĞI, ÖZELLİKLER GESTAŞ’ın HİÇ HAKKI OLMADIĞI HATIRLATMAK İSTERİZ.

BUNUN BÖYLE OLDUĞUNU MAHİR SEVİNÇ’te BİLMİYOR OLSA GEREK….!!!!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here