EMİRATES’e 3 ÖDÜL DAHA……

0
200

Emirates, FTE Asya Ödülleri ve Airlineratings.com’dan, Üç Ödülle Evine Döndü.
•FTE Asya Ödülleri’nde, şirketin ezber bozan First Class Özel Süitleri, ‘Uçuş Hizmeti’ kategorisinde birinci olurken, Sanal Gerçeklikli (VR) koltuk seçimi teknolojisi, ‘Yer Hizmeti’ kategorisinde ödül aldı
•Emirates, AirlineRatings.com tarafından, ‘Ortadoğu ve Afrika’nın En İyi Uzun Mesafe Havayolu Şirketi’ ve ‘En İyi Uçak İçi Eğlence Sistemi’ ödülünü aldı
Dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketi olan Emirates, Singapur’da düzenlenen Future Travel Experience (FTE) Asya Ödülleri 2018’de, First Class Özel Süitleri ve uçak içi eğlence sistemi olan ice ile iki ödül alırken, ayrıca AirlineRatings.com’un Havayolları Mükemmeliyet Ödülleri 2019’da da ‘Ortadoğu ve Afrika’nın En İyi Uzun Mesafe Havayolu Şirketi’ unvanını elde etti.
FTE Asya Ödülleri’nde, Emirates’in inovatif ve bütünüyle kapalı First Class Süitleri, ‘Hava Hizmeti’ kategorisinde “En İyi Yolcu Deneyimi Girişimi” ödülünü alarak, uçuş deneyimleri açısından, Batı Asya havayolu şirketleri arasında birinciliğe yerleşti.
Bu kategoride verilen ödül, yolcuların uçuş sırasındaki dene-yimlerine en olumlu etki yapmış olan, sıra dışı havayolu inisiyatiflerini kutlamak üzere veriliyor. Emirates’in, en yeni teknoloji ürünü VR koltuk seçimi platformu ise, ‘Yer Hizmeti’ kategorisinde, yolcuların yer hizmetlerindeki deneyimlerini olumlu etkileyen inisiyatifleri tanıyan “En İyi Müşteri Deneyimi Girişimi” ödülünü aldı.
Emirates, AirlineRatings.com tarafından, ‘Ortadoğu ve Afrika’nın En İyi Uzun Mesafe Havayolu Şirketi’ olarak adlandırıldı ve uçak içi eğlence sistemi olan ‘ice’ ise, sitenin düzenlediği anketlerde art arda üçüncü kez ‘En İyi Uçak İçi Eğlence Sistemi’ ödülünü alarak, küresel anlamda aldığı ödüllerin sayısını arttırmaya devam etti.
Emirates ayrıca, AirlineRatings.com’un Havayolları Mükemmeli-yet Ödülleri kapsamında, 2019’un en iyi on havayolu şirketin-den birisi olarak gösterildi.
İlk on arasında gösterilebilmek için, havayolu şirketleri-nin, yedi yıldızlı ‘rating’ elde etmeleri ve yolcu konforuna yönelik inovasyonda öncü olduklarını ortaya koymaları gerekiyor.
Şirket, yıllardır, endüstride, kabin inovasyonunda bir örnek ve uzun mesafeli uçuşlarda lider olan, yolcularına, altı kıtada, benzersiz bir seyahat deneyimi sunan bir kuruluş haline geldi. Geçtiğimiz yıl, şirket, Boeing 777 ve A380 uçaklarında, ürün iyileştirmeleri uyguladı ve geliştirilmiş A380 Uçak içi lounge’u, ezber bozan Boeing 777-300ER First Class özel süitleri ve Boeing 777-200LR’deki yeni Business Class kabinler ve konfigürasyonlarını lanse etti.
Emirates, endüstrideki, bütünüyle kapalı First Class Süitle-ri lanse eden ilk şirket ve bu proje, şirketin milyonlarca dolarlık ürün kalitesi geliştirme programının bir parçası. Yerden tavana kadar uzanan sürgülü kapıları ve Mercedes-Benz S-Class’tan esinlenilmiş olan, zarif tasarım özellikleri ile Emirates’in Boeing 777 süitleri, lüks ve gizliliği, bir üst düzeye çıkarıyor. Bu ferah, tamamen kapalı özel süitler, 1-1-1 düzeninde kurulmuş ve her biri, 3,5 metre kareye kadar, özel alan sunabiliyor.
Emirates’in öncü uçak içi eğlence sistemi ve bunların AirlineRatings.com tarafından tanınması, sınıfının en iyisi olan ürünlere sahip olma konumunu daha da güçlendiriyor. Büyük ölçüde takdirle karşılanan ve endüstride, sürekli ödül alan ‘ice’ sistemi, prestijli Skytrax Dünya Havayolu Şirket-leri Ödülleri 2018’le birlikte, bu ödülü 14. kez kazanan ürün oldu. 3.500’den fazla kanala sahip ve son dönemlerde, sunduğu filmlerin sayısı 1.000’i geçmesiyle, herhangi bir diğer havayolunun rakamlarını aşmış, yeni bir aşama kaydet-miş oldu.
Uçuş eğlence sistemlerinin güncellenmesine yönelik sürekli yatırım yapan Emirates, 1992 yılında, tüm sınıflarda koltuk arkalarında TV ekranları sunan dünyadaki ilk havayolu şirke-ti oldu.
Günümüzde ise, Emirates, her sınıfta, Economy Class’ta 13.3 inç, Business Class’ta 23 inç ve First Class’ta 32 inç olmak üzere, endüstride görülen en büyük koltuk arkası ekranların-dan yararlanma olanağı sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde, First Class’taki görüntüleme imkanları, Emirates için özel olarak geliştirilen Bowers & Wilkins kulaklıkları ile daha da iyileştirildi.
Yer hizmetlerinde ise Emirates, emirates.com üzerinden 3D koltuk modellerinin lansmanı ile birlikte, dijital platform-unda, sanal VR teknolojisini devreye alan ilk havayolu şir-keti. 3D koltuk modeli, Emirates A380 ve Emirates Boeing 777 uçaklarının iç kısımlarının, 3D olarak, 360-derece görüntüsü-nü veren, yolcularına, seyahatlerine çıkmadan önce, koltukla-rını, ferah kabinleri ve Emirates’in uçak içindeki ürünleri-ni keşfetme imkânı tanıyan bir görselleştirme sistemi.
FTE Asia EXPO 2018’in bir parçası olan FTE Asya Ödülleri, müşteri deneyimindeki mükemmelliğin tanınmasına ve yolculara son 12 ay içerisindeki, yerdeki ve havadaki en fazla hitap eden girişimlerin ödüllendirilmesine odaklanmış bir organi-zassyon.
AirlineRatings.com Havayolları Mükemmeliyet Ödülleri ise başlıca güvenlik ve devlet denetimlerini, filo yaşı, yolcu-ların görüşleri, karlılık, yatırım oranı, sunulan ürünler ve personel ilişkileri gibi, 12 kriter altında birleştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here